Η κορυφαία ελληνική selfie στους Ολυμπιακούς Αγώνες με άρωμα... μπάσκετ
Ο Ντίνος Μήτογλου δημοσίευσε μία selfie με τους συμπαίκτες του στην Εθνική Ελλάδας, από την Τελετή Έναρξη στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
![EUROKINISSI EUROKINISSI](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/49/6273949.jpg?crop=2048,1267,0,49)
Κατά την διάρκεια της Τελετής Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού, η οποία περνάει από τον ποταμό Σηκουάνα, ο Ντίνος Μήτογλου τράβηξε μία φωτογραφία με τους συμπαίκτες του στην Εθνική Ελλάδας και την δημοσίευσε ως story στην πλατφόρμα του Instagram.
![Instagram: @mitoo44 Instagram: @mitoo44](/image/original/49/img-8252.jpg)
Πέρα από τον διεθνή παίκτη του Παναθηναϊκού AKTOR, στην selfie παρευρίσκονταν ο σημαιοφόρος της ελληνικής αποστολής, Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά και ο αρχηγός της Εθνικής ομάδας μπάσκετ ανδρών, Κώστας Παπανικολάου. Μαζί τους ήταν ο Γιαννούλης Λαρετζάκης, ο Δημήτρης Μωράΐτης, ο Νικ Καλάθης, ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης, ο Γιώργος Παπαγιάννης και ο νατουραλιζέ παίκτης του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, Τόμας Γουόκαπ.
Η Εθνική Ελλάδας βρίσκεται στον Α' όμιλο στο τουρνουά μπάσκετ των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού. Πρόκειται για ένα αρκετά δύσκολο γκρουπ, καθώς συμπεριλαμβάνεται η εθνική ομάδας της Ισπανίας, του Καναδά και της Αυστραλίας.
Οι υποχρεώσεις του ελληνικού αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος ξεκινούν το Σάββατο (27/07, 22:00), με τον Καναδά. Την Τρίτη θα αντιμετωπίσει το αντίστοιχο της Ισπανίας (30/07, 12:00), ενώ την Παρασκευή θα «διασταυρώσει τα ξίφη» του με την Αυστραλία (02/08, 14:30).
Η αποστολή της Εθνικής ομάδας μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού:
PG: Τόμας Γουόκαπ, Νικ Καλάθης, Δημήτρης Μωραΐτης
SG: Γιαννούλης Λαρεντζάκης, Βασίλης Τολιόπουλος
SF: Κώστας Παπανικολάου, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος, Παναγιώτης Καλαϊτζάκης
PF: Γιάννης Αντετοκούνμπο, Ντίνος Μήτογλου, Νίκος Χουγκάζ
C: Γιώργος Παπαγιάννης