Βρήκε προπονητή η ΑΕΚ στο μπάσκετ
Ο Στέφανος Δέδας έφυγε, ο Κούρο Σεγκούρα έρχεται στην ΑΕΚ. Ο Ισπανός προπονητής που μέχρι πρότινος βρισκόταν στην άκρη του πάγκου του Ιωνικού, αναμένεται να αποχωρήσει άμεσα από την ομάδα της Νίκαιας για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ.
Η Ένωση κινήθηκε γρήγορα για να καλύψει το κενό που δημιουργήθηκε στην άκρη του πάγκου μετά την αποχώρηση του Δέδα για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και εξ αρχής η πρώτη περίπτωση που στράφηκε ήταν αυτή του Ισπανού προπονητή.
Ο 49χρονος προπονητής έχει μεγάλη εμπειρία στους πάγκους, ενώ πριν από τον Ιωνικό είχε βρεθεί στην τεχνική ηγεσία της Μπέτις.
Η συμφωνία ανάμεσα σε ΑΕΚ και Σεγκούρα είναι σε τελικό στάδιο, κάτι που σημαίνει πως ο έμπειρος προπονητής αναμένεται να αποτελέσει άμεσα τον επόμενο τεχνικό ηγέτη της ομάδας. Κάτι που σημαίνει πως θα είναι αυτός που θα καθοδηγήσει τους «κιτρινόμαυρους» στο απαιτητικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Κολοσσό, στη Ρόδο, την ερχόμενη Κυριακή (27/03).