Εκτός δράσης ο Καμπενγκέλε λόγω θλάσης - Πρόβλημα για την ΑΕΚ
Ο Καναδός σέντερ της ΑΕΚ τραυματίστηκε στον προχθεσινό αγώνα κόντρα στην Λούντβιχσμπουργκ για την πρώτη αγωνιστική του Basketball Champions League.
Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ ο Εμφιόντου Καμπενγκέλε υπέστη θλάση προσαγωγών αριστερού κάτω άκρου και θα απέχει από τα προσεχή παιχνίδια, χωρίς όμως να έχει γίνει γνωστός ο χρόνος αποχής του.
Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει στις 21/10 τον Απόλλων Πάτρας εντός έδρας για την Basket League, ενώ στις 25/10 ταξιδεύει στην Ιταλία, όπου θα την υποδεχτεί η Σάσαρι στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Basketball Champions League. Η διαθεσιμότητα του Καμπενγκέλε θα αποφασιστεί ανάλογα με την βελτίωση του παίκτη, ύστερα από την θεραπεία που ακολουθεί.