Τα highlights του ΑΕΚ-Απόλλων Λεμεσού
Έτοιμη για τα ματς με την Βελέζ Μόσταρ για τα προκριματικά του Conference League έδειξε η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε 3-0 του Απόλλωνα Λεμεσού στο τελευταίο της φιλικό πριν τα ευρωπαϊκά παιχνίδια.
Λιβάι Γκαρσία και Πέτρος Μάνταλος ξεχώρισαν για το σύνολο του Βλάνταν Μιλόγιεβιτς, με τον πρώτο να πετυχαίνει δύο γκολ και να βγάζει την τελική στον αρχηγό. Παράλληλα, ενθαρρυντικά ήταν τα δείγματα στο ανασταλτικό κομμάτι, καθώς δεν απειλήθηκε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του ματς. Αντιθέτως, στην επίθεση έβγαλε μεγάλη ενέργεια και ένταση, ψάχνοντας τις κάθετες πάσες στην πλάτη της άμυνας, με τους Μπακάκη και Λόπες να βοηθούν αρκετά στην ανάπτυξη στο πρώτο ημίχρονο.