«Στο Βελιγράδι το Final Four - Σάββατο ο τελικός»
Σύμφωνα με όσα αναφέρονται από έγκυρες πηγές στο εξωτερικό, οπι άνθρωποι της Euroleague αποφάσισαν οριστικά να μεταφέρουν την έδρα του Final Four από το Βερολίνο στο Βελιγράδι.
Το σπουδαίο event μάλιστα θα αλλάξει και ημερομηνία, αφού θα διεξαχθεί μία εβδομάδα νωρίτερα από το αρχικό πλάνο και συγκεκριμένα το τριήμερο 19 - 21 Μάϊου.
Το... παράδοξο είναι ότι για πρώτη φορά ο τελικός της διοργάνωσης θα διεξαχθεί Σάββατο και όχι Κυριακή, ενώ οι δύο μεγάλοι ημιτελικοί θα λάβουν χώρα Πέμπτη και όχι Παρασκευή.