Στέφανος Κασσελάκης: «Σεβαστείτε τη μνήμη τους-Παρουσίασαν fake γιαγιά μου στην τηλεόραση για να πει ότι ψήφιζα ΝΔ»
![Caption Caption](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/11/kasselaki-scaled-0ExNI.jpg)
Στέφανος Κασσελάκης: Ο υποψήφιος πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ με ανάρτησή του στο facebook καταγγέλλει ότι παρουσίασαν γυναίκα σε εκπομπή ως γιαγιά του σε πηχυαίους τίτλους, η οποία μάλιστα ανέφερε ότι κάποτε και ο ίδιος ψήφιζε ΝΔ.
Η ίδια πάντως αναφέρει στην αρχή του βίντεο για τη συγγένεια τους, ότι ο προπάππους του με τη πεθερά της ήταν αδέλφια.
Η εμφάνιση αυτή όμως προκάλεσε την αντίδραση του Στέφανου Κασσελάκη, ο οποίος με ανάρτηση του ξεκαθάρισε ότι δεν την ξέρει την εν λόγω κυρία και ότι οι δυο γιαγιάδες του έχουν πεθάνει.
Δείτε την ανάρτηση.
Συγκεκριμένα, η κυρία που εμφανίστηκε ως γιαγιά του Στέφανου Κασσελάκη μίλησε στην εκπομπή «Πρωινό» του ΑΝΤ1 και αναφέρθηκε από το μυαλό και τις ικανότητές του, μέχρι τις ορμόνες και τις πολιτικές του πεποιθήσεις.
«Οι Κασσελάκηδες έχουν φωτεινά μυαλά είναι από τα έξυπνα τα παιδιά που έχει διαλέξει Ελλάδα. Ήταν ευφυέστατοι άνθρωποι. Η οικογένεια αυτή είναι παραδειγματική στην ευφυΐα. Είναι εφυέστατοι άνθρωποι και ο Στέφανος Κασσελάκης σπούδασε με υποτροφία. Η μητέρα του είναι βέβαια από άλλο… δεν είναι Κασσελάκη αλλά ήταν κι αυτή η καθηγήτρια πανεπιστημίου είναι ένα ανοιχτό μυαλό και έχει κάνει πολλά λεφτά από το μυαλό της», ανέφερε αρχικά η γιαγιά του και συνέχισε ως προς τα πολιτικά του φρονήματα.
«Εγώ το λέω, ψηφίζω Νέα Δημοκρατία. Δεν έχει σημασία που λέγομαι Κασσελάκη, τον θαυμάζω για την ευφυΐα του. Τον θαυμάζω και το παραδέχομαι έχει και πολύ ωραία όνειρα, ήρθε για να ενώσει και όχι να διχάσει. Γιατί κι αυτός Νέα Δημοκρατία ήταν».
Σχολιάζοντας τη σχέση με τον σύντροφό του τις φωτογραφίες του Στέφανου Κασσελάκη, ανέφερε:
«Επειδή και η Εκκλησία το δέχεται, όταν οι ορμόνες τον οδηγούν να είναι με θηλυπρέπεια… Μου αρέσει και η ευθύτητα του. Γιατί είμαι ανοιχτό μυαλό, δεν είμαι γυναικούλα τύπου…. αφού το δέχονται οι παπάδες. Αν είναι η τύχη σου τέτοια, οι ορμόνες του υπερτερούν το θηλυκό γένος».