ΣΑΕΚ: Μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές
Ξεκινούν οι εγγραφές για μαθητεία στις Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΣΑΕΚ - πρώην δημόσια ΙΕΚ).
![Φωτογραφία αρχείου / Unsplash Φωτογραφία αρχείου / Unsplash](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/45/element5-digital-jcimcopfhig-unsplash.jpg?crop=2048,1267,0,0)
Από σήμερα, Τρίτη 30 Ιουλίου, έως και την Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιούνται οι εγγραφές των επιτυχόντων στις Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΣΑΕΚ - πρώην δημόσια ΙΕΚ).
Πιο συγκεκριμένα, οι επιτυχόντες μπορούν να εγγραφούν ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας του παράλληλου μηχανογραφικού έως τις 15:00 της 10ης Σεπτεμβρίου είτε διά ζώσης, έως τις 20:00 της ίδιας ημέρας.