Πλάθα: «Βελτιωνόμαστε και μεγαλώνει η ωριμότητά μας»
Μία ακόμη νίκη για την ΑΕΚ και 4/4 στο BCL. Ο Ζοάν Πλάθα, έκανε το δικό του σχόλιο για την εικόνα της ομάδας του και το γεγονός ότι βλέπει μόνιμα μια βελτίωση.
Διαβάστε όσα είπε:
«Ίσως είμαι ρομαντικός ή… ανόητος, όμως αυτό που μετρά είναι πως συνεχίζουμε να βελτιωνόμαστε και να μεγαλώνει η ωριμότητά μας. Μόνο έτσι θα μπορούμε να ανταγωνιζόμαστε τους καλύτερους της Ευρώπης.
Βελτιώσαμε κάποια πράγματα, ειδικά αμυντικά. Έχουμε ακόμη σκαμπανεβάσματα. Είδατε ότι στο δεύτερο δεκάλεπτο κάναμε έξι λάθη, όμως στο δεύτερο ημίχρονο υποπέσαμε μόνο σε δύο. Χρειάζεται να γίνουμε καλύτεροι στη ρουτίνα μας, στα κριτήρια στο παιχνίδι μας και κοιτάζουμε τη συνέχεια».