Πλάθα: «Ανησυχήσαμε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού»
![Caption Caption](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/16/6027915.jpg?crop=2048,1267,0,80)
Η ΑΕΚ έφτασε στην τρίτη της διαδοχική νίκη, μιας και πέρασε το εμπόδιο του Κολοσσού Ρόδου.
Ο Ζοάν Πλάθα μίλησε για την αναμέτρηση πως η ομάδα του κράταει... χαμηλά την μπάλα, αλλά έχει βελτιωθεί.
Διαβάστε όσα είπε:
«Πρέπει να ομολογήσω ότι ανησυχήσαμε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Όχι μόνο επειδή ο Κολοσσός είναι καλή ομάδα και έχει καλό κόουτς. Κέρδισαν το Περιστέρι, έπαιξαν καλά με Ολυμπιακό και Άρη.
Κι ας μην ξεχνάμε ότι αυτό ήταν το τρίτο παιχνίδι που δώσαμε μέσα σε αυτή την εβδομάδα. Οι παίκτες, τα έδωσαν όλα. Έδειξαν σεβασμό στον αντίπαλο. Στο πρώτο ημίχρονο δυσκολευτήκαμε αρκετά.
Στο δεύτερο ανεβάσαμε την απόδοσή μας και βρήκαμε τον ρυθμό μας. Έχουμε βελτιωθεί. Χάσαμε όμως κάποιες μάχες. Ο Κολοσσός πήρε περισσότερα ριμπάουντ. Πρέπει να βελτιωθούμε.
Ο Ουτόμι σκόραρε 15 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και κανέναν στο δεύτερο. Άρα κάναμε τη δουλειά μας, στο δεύτερο. Ξέρετε, πώς λειτουργώ μετά από τις νίκες. Κρατάμε χαμηλά τη μπάλα, δεν έχουμε λόγο να πανηγυρίσουμε».