«Phantom Phriday» στις 5 Ιουλίου στην Ανδραβίδα για τα 50 χρόνια του θρυλικού μαχητικού
![F-4E Phantom II AUP /intime F-4E Phantom II AUP /intime](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/45/0002342650.jpg)
Την αναβολή της προγραμματισμένης, για την Παρασκευή 5 Ιουλίου 2024, επετειακής εκδήλωσης στην αεροπορική βάση Ανδραβίδας, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 50 ετών παρουσίας των αεροσκαφών F-4 στην Πολεμική Αεροπορία, ανακοίνωσε το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας.
Δείτε το επετειακό βίντεο:
Αντ αυτής, στο πλαίσιο ενίσχυσης της αλληλεπίδρασης με το κοινό και τους φίλους της ΠΑ, προγραμματίζεται τις πρωινές ώρες της ίδιας ημέρας η εκδήλωση «Phantom Phriday», στις εγκαταστάσεις της 338 Μοίρας Δίωξης Βομβαρδισμού, της 117 Πτέρυγας Μάχης, στην αεροπορική βάση Ανδραβίδας, αναφέρεται σχετικά.
Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει :
![RF-4E Phantom II /intime RF-4E Phantom II /intime](/image/original/45/002515313.jpg?v=0)
- Στατική έκθεση αεροσκαφών.
- Μοντελιστική έκθεση.
- Πτήσεις με εξομοιωτές F-4.
- Προβολή Ιστορικού Βίντεο F-4 και
θα είναι ανοικτή για το κοινό.
Όσοι επιθυμούν να παρευρεθούν στην εκδήλωση, παρακαλούνται να το δηλώσουν έως τη Δευτέρα 1 Ιουλίου 2024 και ώρα 12:00 στον παρακάτω σύνδεσμο ( ).
Όσοι έχουν ήδη ολοκληρώσει τη διαδικασία εγγραφής μέσω του συνδέσμου, δεν απαιτείται να επαναλάβουν τη διαδικασία ενώ περαιτέρω λεπτομέρειες του προγράμματος θα κοινοποιηθούν στο e-mail που δηλώνεται κατά τη διάρκεια της εγγραφής.