Πέταξε για Ολλανδία η Εθνική ποδοσφαίρου
![ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/11/ethniki-podosfairoy-eur.jpg)
Η Εθνική Ελλάδας ολοκλήρωσε την προετοιμασία της στην Ελλάδα ενόψει του αγώνα της Πέμπτης με την Ολλανδία.
Το πρωί της Τετάρτης η αποστολή της Εθνικής αναχώρησε για την Ολλανδία όπου το βράδυ της ίδιας ημέρας θα πραγματοποιήσει την τελευταία της προπόνηση στο Philips Stadium και την Πέμπτη θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν.
Υπενθυμίζουμε ότι στην αποστολή βρίσκονται οι: Οδυσσέας Βλαχοδήμο, Αλέξανδρος Πασχαλάκης, Γιώργος Αθανασιάδης, Δημήτρης Γιαννούλης, Κώστας Τσιμίκας, Τζορτζ Μπάλντοκ, Λάζαρος Ρότα, Γιώργος Τζαβέλλας, Παντελής Χατζηδιάκος, Κωνσταντίνος Κουλιεράκης, Κωνσταντίνος Μαυροπάνος, Παναγιώτης Ρέτσος, Δημήτρης Κουρμπέλης, Πέτρος Μάνταλος, Μανώλης Σιώπης, Ανδρέας Μπουχαλάκης, Γιάννης Παπανικολάου, Τάσος Μπακασέτα, Τάσος Χατζηγιοβάνη, Δημήτρη Λημνιό, Γιώργος Μασούρας, Δημήτρης Πέλκας, Ταξιάρχης Φούντας, Φώτης Ιωαννίδης, Γιώργος Γιακουμάκης, Βαγγέλης Παυλίδης