Πάτησε επί ελληνικού εδάφους ο Μόουζες Οντουμπάτζο για λογαριασμό της ΑΕΚ
Η ΑΕΚ είδε τον Μόουζες Οντουμπάτζο να προσγειώνεται στην Ελλάδα, με τον Άγγλο μπακ να αποτελεί την νεότερη μεταγραφή της «Ένωσης».
![INTIME INTIME](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/49/4333306-1.jpg?crop=2048,1267,0,41)
Η πιο πρόσφατη προσθήκη της ΑΕΚ στο δυναμικό της είναι εκείνη του Μόουζες Οντουμπάτζο. Έτσι, ο Άγγλος δεξιός μπακ έφτασε το αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος», στην Αθήνα, και ετοιμάζεται να ενταχθεί στις προπονήσεις του Ματίας Αλμέιδα.
![INTIME INTIME](/image/original/49/4333317-1.jpg)
Ο 30χρονος ανακοινώθηκε από τους «κιτρινόμαυρους» το απόγευμα της Πέμπτης (18/07), όσο η αποστολή του «Δικεφάλου» βρισκόταν στην Κύπρο για το φιλικό προετοιμασίας, αλλά έφτασε στην χώρα μας την Παρασκευή (19/07). Ωστόσο, αργότερα την ίδια μέρα, αναμένεται και η άφιξη του Έρικ Λαμέλα στην Ελλάδα. Ο 32χρονος μεσοεπιθετικός θα είναι ο νέος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, με τον Αργεντίνο δημοσιογράφο ο οποίος προανήγγειλε και την συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές να βγαίνει σωστός ακόμη μια φορά.
![INTIME INTIME](/image/original/49/4333310-1.jpg)
![INTIME INTIME](/image/original/49/4333304-1.jpg)
Πρόκειται για προσθήκες που το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ανεβάσουν επίπεδο της «Ένωσης» ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, ενώ η προσφορά τους θα είναι μεγάλη και στην Ευρώπη με τους ίδιους να έχουν τεράστια εμπειρία στις διοργανώσεις της. Η ΑΕΚ επισημοποίησε την μεγάλη μεταγραφή του Λαμέλα με μια φωτογραφία στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, όπου απεικονίζεται ο Αργεντίνος και γράφει ότι η ώρα άφιξής του στην Ελλάδα θα είναι στις 21:00 στο Ελευθέριος Βενιζέλος.
Φυσικά οι φίλοι της ένωσης, κατέκλεισαν ήδη το ποστ με χιλιάδες σχόλια και κανονίζουν... ραντεβού στο αεροδρόμιο για να καλωσορίσουν το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, ο οποίος έγινε και διακαής πόθος για εκείνους έτσι όπως εξελίχθηκε η ιστορία. «Venga, venga Lamela! Ραντεβού στο Ελ. Βενιζέλος στις 21:00», έγραψε στα social media η ΠΑΕ ΑΕΚ