Παρίσι 2024: Πώς κρίνετε την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Ποικίλα σχόλια και αντιδράσεις προκάλεσε στα Social Media η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων στο Παρίσι. Πώς αξιολογείτε τα όσα έγιναν στον Παρίσι.
Ο παριζιάνικος ουρανός δεν χαρίστηκε ούτε λεπτό στους διοργανωτές της τελετής έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων.
![Ο πρίγκιπας Αλβέρτος και η πριγκίπισσα Σαρλίν του Μονακό προσπαθούν να προστατευθούν από τη βροχή / Reuters Ο πρίγκιπας Αλβέρτος και η πριγκίπισσα Σαρλίν του Μονακό προσπαθούν να προστατευθούν από τη βροχή / Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
![Μουσικοί προσπαθούν να προστατέψουν τα όργανά τους από τη βροχή / Reuters Μουσικοί προσπαθούν να προστατέψουν τα όργανά τους από τη βροχή / Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
Των πρώτων εδώ και 128 χρόνια που οι αθλητές «παρέλασαν» εν πλω μπροστά στους θεατές στα νερά του Σηκουάνα με την Ολυμπιακή Φλόγα να φωτίζει, επίσης για πρώτη φορά, από ψηλά για τις επόμενες τρεις εβδομάδες.
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
Πολλά γράφτηκαν και θα γραφτούν για τα όσα είδαμε επί 4 ώρες στους δέκτες μας σε μία τελετή που εν πολλοίς έμοιαζε να είχε σχεδιαστεί για τα δισεκατομμύρια των ανθρώπων που είδαν το δρώμενο από την τηλεόραση και όχι κάτω από τη συνεχή βροχή σε κάποιο σημείο της Πόλης του Φωτός.
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
Tα Social Media πλημμύρισαν από σχόλια κάθε είδους για κάποιες από τις πλέον σουρεαλιστικές στιγμές της τελετής με πολλούς βέβαια στην Ελλάδα να προσπαθούν να συγκρίνουν το 2024 με τα όσα έγιναν 20 χρόνια πριν στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας...
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
Από την όπερα στους Gojira - πρώτη φορά ένα γκρούπ της heavy σκηνής παίρνει μέρος σε τελετή έναρξης Ολυμπιακών Αγώνων - και από εκεί ξανά στην όπερα μέχρι το «Imagine» του Λένον και το φλεγόμενο πιάνο, οι μουσικές επιλογές δίχασαν επίσης τους Έλληνες.
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
Όλα όμως ξεχάστηκαν τη στιγμή που η Σελίν Ντιόν εμφανίστηκε επάνω στον Πύργο του Άιφελ και σάρωσε με τις νότες της την ατμόσφαιρα. Λες και οι Γάλλοι κάτι ήξεραν και ήθελαν η μεγάλη καλλιτέχνις να κλείσει τη βραδιά.
![Reuters Reuters](https://cdn.flash.gr/flash/images/flashgr.png)
Δημοσκόπηση: