Οριστικά παίκτης της ΑΕΚ ο Βίντα!
Η σπουδαία μεταγραφική κίνηση της ΑΕΚ με τον Ντομαγκόι Βίντα ολοκληρώνεται! Ο έμπειρος στόπερ συμφώνησε με την ομάδα του Αλμέιδα και πλέον γίνεται λόγος για οριστικό deal, που ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά.
Ο Κροάτης, που ήταν ο μεγάλος στόχος της «Ένωσης» για την ενίσχυση στο κέντρο της άμυνας, είδε με καλό μάτι την προοπτική να αγωνιστεί στην ομάδα του Ματίας Αλμέιδα και απάντησε θετικά στην πρόταση για διετές συμβόλαιο συνεργασίας.
Μάλιστα, όπως προκύπτει από κύκλους της ΠΑΕ ΑΕΚ, ο Βίντα αναμένεται στην Αθήνα μέσα στις επόμενες μέρες και πιθανότατα την Πέμπτη (28/7), ώστε να περάσει από τα απαραίτητα ιατρικά/εργομετρικά τεστ, να υπογράψει και να ανακοινωθεί από τους «κιτρινόμαυρους».