Ολυμπιακός: «Ντροπή σας, ραντεβού στο ΣΕΦ» - Η απάντηση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου
H ΚΑΕ Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση μετά το τέλος του τρίτου τελικού κόντρα στον Παναθηναϊκό AKTOR με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο να απαντά.
![EUROKINISSI EUROKINISSI](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/44/6150516.jpg?crop=2048,1267,0,66)
Ο Παναθηναϊκός AKTOR επικράτησε του Ολυμπιακού στον τρίτο τελικό της Basket League στο ΟΑΚΑ με σκορ 83-76, μείωσε τη σειρά σε 2-1 και πάει στο ΣΕΦ την Τετάρτη (12/06) για να παίξει τα «ρέστα» του.
Η «ερυθρόλευκη» ΚΑΕ φαίνεται να έχει παράπονα από τη διαιτησία του τρίτου τελικού και με μια λιτή ανακοίνωση 7 λέξεων, καλεί τον κόσμο να προσέλθει στο ΣΕΦ την Τετάρτη (12/06) και να βοηθήσει την ομάδα, ώστε το Πρωτάθλημα να παραμείνει στα χέρια του Ολυμπιακού.
![Instagram // DPG7000 Instagram // DPG7000](/image/original/44/eikona-viber-2024-06-11-00-51-28-042.jpg)
Από την άλλη, ο ισχυρός άνδρας της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR Δημήτρης Γιαννακόπουλος μέσω ανάρτησης στον διαδικτυακό του λογαριασμό στο Instagram, σχολίασε πως η διαιτησία ήταν υπέρ των φιλοξενούμενων σε βαθμό 30-70, ενώ στάθηκε στην αμήχανη στάση που κρατούσαν πολλές φορές οι δημοσιογράφοι της ΕΡΤ στα ριπλέι των αμφισβητήσιμων φάσεων του τρίτου τελικού.
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος απάντησε στις δηλώσεις του προπονητή του Ολυμπιακού Γιώργου Μπαρτζώκα περί γραφικότητας, όταν και σε ερώτηση δημοσιογράφου, ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε, πως δεν θέλει να σχολιάσει κάτι για τη σημερινή διαιτησία.
![INSTAGRAM // DPG7000 INSTAGRAM // DPG7000](/image/original/44/eikona-viber-2024-06-11-00-51-27-986.jpg?v=0)
Φυσικά δεν παρέλειψε να απαντήσει στην ανακοίνωση της ΚΑΕ Ολυμπιακός, δηλώνοντας «παρών» για το ματς της Τετάρτης 12/6 στο Φάληρο.
Το μόνο σίγουρο είναι, πως το κλίμα μεταξύ των δύο «στρατοπέδων» όσο περνούν τα παιχνίδια της σειράς δυναμιτίζεται όλο και περισσότερο.