Ο Μητσοτάκης συνάντησε μαθητές δημοτικού... στο δρόμο για το Προεδρικό
![Κυριάκος Μητσοτάκης/φωτό eurokinissi Κυριάκος Μητσοτάκης/φωτό eurokinissi](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/18/mitsotakis-proedriko-eurokinissi.jpg?crop=1749,1082,0,0)
Με μαθητές και μαθήτριες από δημοτικό σχολείο του Καματερού, συναντήθηκε ο Κυριάκος Μητσοτάκης, καθώς πήγαινε στο Προεδρικό Μέγαρο για τη συνάντησή του με την Κατερίνα Σακελλαροπούλου. Ο πρωθυπουργός χαιρέτησε τα παιδιά, αντάλλαξε χειραψίες μαζί τους και τους ζήτησε να συγκεντρωθούν γύρω του για μια αναμνηστική φωτογραφία.
Το συγκεκριμένο στιγμιότυπο κατέγραψε και παρουσίασε ο κ. Μητσοτάκης σε ανάρτησή του στο Instagram, αναφέροντας:
«Πηγαίνοντας στην Πρόεδρο της Δημοκρατίας συναντήσαμε μαθητές και μαθήτριες του δημοτικού σχολείου Καματερού».