Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος συνεχάρη τον Ολυμπιακό για τα παιδιά στο ΣΕΦ
![Caption Caption](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/22/6067723.jpg)
Μπορεί τις τελευταίες μέρες να υπάρχει ένα άσχημο κλίμα στο κομμάτι του αθλητισμού λόγω των κλειστών γηπέδων, αλλά και των όσων έχουν προηγηθεί με την οπαδική βία, ωστόσο η αγάπη του κόσμου για την ομάδα τους, φαίνεται με την κάθε πρώτη ευκαιρία.
Ο Ολυμπιακός έπαιξε για την Basket League με τον Απόλλωνα και στο γήπεδο υπήρχαν αρκετά παιδιά με τους γονείς τους. Η «ερυθρόλευκη» ΚΑΕ είχε φροντίσει να ετοιμάσει αρκετά χριστουγεννιάτικα events στο γήπεδο και έκανε τα παιδιά που βρέθηκαν εκεί να ζήσουν μία πολύ όμορφη εμπειρία.
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, παρατήρησε αυτή την ωραία δράση που έκανε ο Ολυμπιακός. Ο ισχυρός άνδρας του Παναθηναϊκού, συνεχάρη τους Πειραιώτες και έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram, πως αυτά είναι τα γήπεδα που ονειρευόμαστε.
Ο ίδιος, ουκ ολίγες φορές έχει πει ότι θέλει να κάνει τον κόσμο να πηγαίνει σε κάθε ματς στο γήπεδο και να απολαμβάνει από κοντά την αγαπημένη του ομάδα.