Μπρούνο Άλβες: «Είναι μία όμορφη εμπειρία στην ΑΕΚ»
![Caption Caption](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/16/5960853-dsacw.jpg)
Ο Μπρούνο Άλβες έχει αναλάβει χρέη αθλητικού διευθυντή στην ΑΕΚ από τότε που τελείωσε την καριέρα του.
Ο Πορτογάλος μίλησε στο «Tuttomercatoweb» για τον ρόλο του, την πορεία της ΑΕΚ, αλλά και τον Ζοσέ Μουρίνιο.
Για την εμπειρία του ως αθλητικός διευθυντής της ΑΕΚ:
«Είναι μία όμορφη εμπειρία. Με το που σταμάτησα να παίζω, η ΑΕΚ με σκέφτηκε για τη θέση του διευθυντή, ώστε να φέρω την εμπειρία που είχα ως παίκτης. Μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά, με νταμπλ την περασμένη σεζόν. Τώρα είναι όλα ανοιχτά για το πρωτάθλημα και στο Europa League. Μαθαίνω καθημερινά».
Για την πορεία της ΑΕΚ στο Europa League και τις αναμετρήσεις με Μπράιτον, Άγιαξ και Μαρσέιγ:
«Αυτή είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου, να συναντάς αρχικά τους Γκατούζο και Ντε Τζέρμπι ως ποδοσφαιριστές και τώρα ως ανθρώπους του ποδοσφαίρου. Είναι όμορφα έτσι, αυτή είναι η διαδρομή της ζωής. Μου αρέσουν και οι δύο, τόσο ως προπονητές, όσο και ως άνθρωποι. Μαθαίνουμε πάντα, από όλους».
Για τον Ζοσέ Μουρίνιο:
«Περιμένω πάντα τα καλύτερα από εκείνον, είναι εκπληκτικά τα όσα έχει κάνει. Όλοι οι Πορτογάλοι τον παρακολουθούμε, έχει προσφέρει πολλά στην Ρόμα, που είναι τώρα μία ανταγωνιστική ομάδα που παίζει τώρα για να κερδίζει περισσότερο σε σύγκριση με το παρελθόν. Πιστεύω ότι θα συνεχίσει να τα πηγαίνει καλά, τον φαντάζομαι να βρίσκεται πάντα ψηλά, όπου και αν πήγε είχε επιτυχίες και εγώ τον υποστηρίζω πάντα».