Μίλτος Τεντόγλου: Αυτό είναι το γούρι που έχει στους αγώνες
![Caption Caption](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/3/miltos-tentoglou.jpg)
Ο Μίλτος Τεντόγλου μίλησε στις τηλεοπτικές κάμερες στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» πηγαίνοντας για την Τουρκία και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου.
Ο χρυσός Ολυμπιονίκης απάντησε σε όλα.
«Έχω συνηθίσει να κάνω αγώνες το πρωί γιατί οι προκριματικοί είναι πάντα το πρωί, απλά το σπαστικό τώρα είναι ότι είναι και ο τελικός το πρωί. Είναι κάτι που με ενοχλεί αλλά εννοείται θα είμαι καλά και θα το παλέψω. Το χρυσό είναι ο στόχος μου, θα είναι το τρίτο. Νιώθω πολύ δυνατός, νιώθω ότι θα τα καταφέρω.
Αυτή τη φορά πρόσεξα περισσότερο τα παπούτσια. Έχω πάρει δύο ζευγάρια διαφορετικά, είμαι ok» απάντησε ο Μίλτος Τεντόγλου στην Ελένη Μουστάκη από το «Πρωινό μας».
Ακόμα, ο Μίλτος Τεντόγλου έδειξε στην κάμερα το γούρι του, που είναι ένα βραχιολάκι στο πόδι, το οποίο έδειξε για πρώτη φορά στην κάμερα. «Είναι από μία κυρία που τα φτιάχνει, παλιά αθλήτρια. Είναι λίγο γυναικείο αλλά εμένα μου αρέσει πολύ».