Μέγαρο Μαξίμου: Υιοθέτησε για πρώτη φορά αδέσποτο σκύλο
Ένα πανέμορφο σκύλο από την Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης υιοθέτησε πριν από μερικές μέρες ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Ο Πίνατ (Peanut), όπως είναι το όνομά του ζει πλέον στο Μέγαρο Μαξίμου και είναι και επίσημα ο πρώτος πρωθυπουργικός σκύλος που είχε ποτέ η Ελλάδα.
Βέβαια ο Πίνατ είναι ένας υπέροχος και ζωηρός σκύλος που έδωσε άλλον αέρα στο Μέγαρο Μαξίμου. Είναι και επίσημα η μασκότ του ιστορικού κτιρίου, αφού όλη την ημέρα τριγυρίζει ελεύθερος στους διαδρόμους, ενώ έχει κατακτήσει τη συμπάθεια όλων.
Μάλιστα ο στενός συνεργάτης του πρωθυπουργού, Αλέξης Πατέλης, ανένασε τις πρώτες φωτογραφίες του τετράποδου φίλους τους στα Social Media.
![](https://www.flash.gr/wp-content/uploads/2021/04/dog.jpg)
![](https://www.flash.gr/wp-content/uploads/2021/04/dog2.jpg)
![](https://www.flash.gr/wp-content/uploads/2021/04/dog-3.jpg)
![](https://www.flash.gr/wp-content/uploads/2021/04/dog-5.jpg)
![](https://www.flash.gr/wp-content/uploads/2021/04/dog-6.jpg)
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.