Κώστας Μπακογιάννης: «Ψηφίζουμε με αυτοπεποίθηση και σιγουριά για το αύριο»
![Ψηφοφορία για τον δεύτερο γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών από τον δήμαρχο Αθηναίων και εκ νέου υποψήφιο Κώστα Μπακογιάννη, Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2023.
(ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI) Ψηφοφορία για τον δεύτερο γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών από τον δήμαρχο Αθηναίων και εκ νέου υποψήφιο Κώστα Μπακογιάννη, Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2023.
(ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI)](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/13/bakogiannis-scaled.jpg)
Γύρω στις 9:15 προσήλθε στο 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο της Αθήνας για να ψηφίσει ο δήμαρχος Αθηναίων και υποψήφιος στον Β’ γύρο των δημοτικών εκλογών, Κώστας Μπακογιάννης.
Μάλιστα, στο παραβάν μπήκε μαζί με τον μικρό γιό του. Αμέσως μετά ο κ. Μπακογιάννης, δήλωσε: «Είναι όμορφη μέρα. Σήμερα αποφασίζουν οι Αθηναίοι και οι Αθηναίες για το μέλλον της γειτονιάς τους, της πόλης τους. Δεν χρειάζονται μεγάλα λόγια, ψηφίζουμε με αυτοπεποίθηση και σιγουριά για το αύριο».
Σχετικά με τη συμμετοχή, τόνισε πως πρέπει να είναι μεγαλύτερη αυτή τη φορά και πρόσθεσε: «Είναι πραγματικά μία ωραία Κυριακή αυτή. Εγώ να παρακαλέσω, να προτρέψω όλους, πριν τη βόλτα τους, να περάσουν από τις κάλπες. Η Αθήνα είναι όλο».