Η Κατερίνα Στεφανίδη ξεκινάει την αγωνιστική δράση στη Φλόριντα
![EUROKINISSI EUROKINISSI](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/23/5950350.jpg?crop=2048,1267,0,0)
Η Κατερίνα Στεφανίδη ξεκινά μία ακόμη χρονιά με υψηλές προσδοκίες και με στόχο την καλύτερη δυνατή παρουσία στα μεγάλα γεγονότα του 2024. Η «χρυσή» ολυμπιονίκης του 2016 θα ανοίξει τη σεζόν σε αγώνα Street Event, «Pole Vault In Paradise» στη Φλόριντα.
Η Στεφανίδη έχει ολοκληρώσει δίχως προβλήματα την προετοιμασία της και ο στόχος είναι να βρει τον αγωνιστικό της ρυθμό μέσα από τους διαδοχικούς αγώνες.
Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί το πρωί του Σαββάτου στις 11.30 (ώρα ΗΠΑ) και η Ελληνίδα θα έχει την ευκαιρία να δει την κατάσταση στην οποία βρίσκεται και να διορθώσει λάθη ενόψει της απαιτητικής συνέχειας.
Η Στεφανίδη στις 12-13 Ιανουαρίου θα αγωνιστεί στο Ρίνο.