Υπό μερικό έλεγχο η φωτιά στον ΧΥΤΑ στη Νεμέα
Φωτιά ξέσπασε σε χώρο εναπόθεσης απορριμμάτων (Χ.Υ.Τ.Α.) στη Νεμέα Κορινθίας
![Φωτογραφία αρχείου Eurokinissi Φωτογραφία αρχείου Eurokinissi](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/32/6071342.jpg?crop=2048,1267,0,0)
Υπό μερικό έλεγχο τέθηκε η φωτιά που ξέσπασε σε χώρο εναπόθεσης απορριμμάτων (Χ.Υ.Τ.Α.) στη Νεμέα Κορινθίας. Σύμφωνα με την Πυροσβεστική η φωτιά εκδηλώθηκε περίπου στις 16:25 και στο σημείο επιχείρησαν συνολικά, 36 πυροσβέστες με δυο ομάδες πεζοπόρων τμημάτων, οκτώ οχήματα και ένα ελικόπτερο. Συνδρομή παρέχουν μηχανήματα έργου και υδροφόρες ΟΤΑ.