Έβγαλε πιστόλι σε αστυνομικό ο Γιάννης Καραλής; - Η απάντησή του [pic]
Με την επίδειξη ενός πιστολιού, που είχε πάνω του «απάντησε» στις συστάσεις που του έκανε αστυνομικός με πολιτικά ο σύμβουλος επικοινωνίας της ΠΑΕ ΑΕΚ, Γιάννης Καραλής. όπως αναφέρθηκε στο σημερινό δελτίο ειδήσεων του MEGA. Το περιστατικό σημειώθηκε στα βόρεια προάστια της Αττικής, όταν ο αστυνομικός που υπηρετεί στο Τμήμα Αναζητήσεων της Ασφάλειας Αττικής και επέβαινε σε μηχανή μαζί με τη μητέρα του, αντιλήφθηκε κάποιους επικίνδυνους ελιγμούς του οχήματος που οδηγούσε ο κ. Καραλής. Όταν το όχημα σταμάτησε σε φανάρι και ο αστυνομικός βρέθηκε δίπλα του, με σκοπό να του κάνει συστάσεις, ο δημοσιογράφος τον απείλησε ότι θα τον πυροβολήσει, δείχνοντάς του μάλιστα το όπλο που είχε πάνω του.
Η απάντηση του Γιάννη Καραλή μετά τη γνωστοποίηση του περιστατικού
«Πολλά και περίεργα μπορεί να σου συμβούν στον δρόμο καθημερινά. Από το πουθενά. Η παρεξήγηση είναι διαρκώς δίπλα μας. Τόσο ακραίες παρεξηγήσεις ελλοχεύουν, που μέχρι και από… Τσακ Νόρρις έως Πατσίνο στον σημαδεμένο μπορεί να σε θεωρήσουν από μια ατυχή κίνηση ή μια κουβέντα μεταξύ οδηγών σε κόντρα. Τέλος πάντων. Τέλος καλό όλα καλά. Υ.γ Προσοχή όλοι στους δρόμους αδέρφια!»Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.