Επίσκεψη Ερντογάν: Καρέ - καρέ οι προετοιμασίες στο Προεδρικό Μέγαρο
![Eurokinissi Eurokinissi](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/19/6050612.jpg?crop=2048,1267,0,98)
Πυρετώδεις ήταν από το πρωί οι προετοιμασίες στο Προεδρικό Μέγαρο για την άφιξη του Τούρκου Προέδρου.
Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας θα υποδεχθεί τον Τούρκο ομόλογό της σε ειδικό χώρο όπου όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες τοποθετήθηκαν από νωρίς οι δύο πολυθρόνες στις οποίες θα καθίσουν ο Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν και η Κατερίνα Σακελλαροπούλου καθώς και το τραπεζάκι που θα βρίσκεται ανάμεσα και μπροστά τους.
Πίσω από τη θέση του κάθε Προέδρου θα βρίσκεται η σημαία του κράτους του, όπως προβλέπει το αυστηρό πρωτόκολλο, ενώ δίπλα στην ελληνική σημαία υπάρχει και αυτή της Ευρωπαϊκής Ένωσης.