Εκλογές ΣΥΡΙΖΑ: Ψήφισε στο Περιστέρι η Έφη Αχτσιόγλου – «Από αύριο διεκδικούμε τη ζωή που μας αξίζει»
![Εσωκομματικές εκλογές για την ανάδειξη νέου προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ - Προοδευτική Συμμαχία, Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2023. Ψηφοφορία από την υποψήφια πρόεδρο Έφη Αχτσιόγλου στο εκλογικό κέντρο του Περιστερίου.
(ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI) Εσωκομματικές εκλογές για την ανάδειξη νέου προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ - Προοδευτική Συμμαχία, Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2023. Ψηφοφορία από την υποψήφια πρόεδρο Έφη Αχτσιόγλου στο εκλογικό κέντρο του Περιστερίου.
(ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI)](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/11/axtsioglou-1.jpg)
Η Έφη Αχτσιόγλου άσκησε το εκλογικό της δικαίωμα στο εκλογικό κέντρο στο Περιστέρι, για την ανάδειξη του νέου προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ.
Σε δηλώσεις της τόνισε:
«Σήμερα είναι μία μεγάλη μέρα, μία μέρα δημοκρατικής συμμετοχής, ενδυνάμωσης της προοδευτικής παράταξης, ανανέωσης της σύγχρονης Αριστεράς.Σημαντική ημέρα για τους προοδευτικούς ανθρώπους αυτού του τόπου. Χιλιάδες άνθρωποι στέλνουν μήνυμα ότι ο ΣΥΡΙΖΑ επιστρέφει δυναμικά. Θα ανταποκριθούμε στο αίτημά τους για μία καλύτερη ζωή, με ισότητα, ασφάλεια και δικαιοσύνη. Χθες ο κ. Μητσοτάκης μας είπε πως το σχέδιο του για τα επόμενα χρόνια είναι να επιβιώσουμε. Δεν θα πάρουμε. Σήμερα στέλνουμε το πρώτο μήνυμα, από αύριο διεκδικούμε τη ζωή που μας αξίζει».