Δημοτικός σύμβουλος γρονθοκόπησε τον αντιδήμαρχο Νίκαιας
![ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/13/5860182.jpg?crop=1200,742,0,0)
Σε ρινγκ μετατράπηκε το πρωί της Πέμπτης το Ειρηνοδικείο Νίκαιας καθώς, έξω από το κτίριο, δημοτικός σύμβουλος επιτέθηκε και γρονθoκόπησε για άγνωστο λόγο τον Αντιδήμαρχο Υποδομών, Τεχνικών Υπηρεσιών και Εξοικονόμησης Ενέργειας.
Ο Αντιδήμαρχος μεταφέρθηκε με αιμορραγία στο πρόσωπο στο Τζάνειο Νοσοκομείο όπου του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες.
Από την αστυνομία στο πλαίσιο του αυτοφώρου αναζητείται ο δημοτικός σύμβουλος.
Οι δύο άνδρες ανήκουν σε αντίπαλες παρατάξεις.
Υπενθυμίζεται ότι, στις Αυτοδιοικητικές εκλογές της 8ης Οκτωβρίου, δήμαρχος Νίκαιας - Ρέντη ανακηρύχθηκε ο Κώστας Μαραγκάκης με απόφαση του Πρωτοδεικείου Πειραιά, που έδωσε τέλος στο εκλογικό θρίλερ το οποίο ήταν σε εξέλιξη καθώς σύμφωνα με τα επίσημα αποτελέσματα του υπουργείου Εσωτερικών ελάμβανε ποσοστό 42,85% με αποτέλεσμα να μην εκλέγεται για πολύ λίγες ψήφους.