Απίστευτο: Διαιτητής απέβαλλε ball-boy για τον πιο... περίεργο λόγο
Τρομερά πράγματα παρακολουθήσαμε σε ματς ανδρικού πρωταθλήματος.
![EUROKINISSI EUROKINISSI](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/38/6197559.jpg?crop=2048,1267,0,98)
Συγκλονιστικά πράγματα συνέβησαν στον αγώνα μεταξύ της Σεντ Μίρεν και της Ρέιντζερς για το Σκωτσέζικο πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα, στο 9ο λεπτό, ο διαιτητής της αναμέτρησης, απέβαλλε ένα ball-boy, για ένα περίεργο λόγο.
Αναλυτικότερα, ο μικρός, αντί να δώσει την μπάλα στον παίκτη της Ρέιντζερς, την πέταξε μακριά από αυτόν. Εκεί, πήρε θέση ο «άρχοντας» του αγώνα, Ουόλς, ο οποίος ήταν αρκετά εκνευρισμένος με την στάση του παιδιού και τον απέβαλλε, καθώς δεν βοηθούσε καθόλου την έκβαση του ματς.
Για την ιστορία, η Ρέιντζερς κέρδισε την Σεντ Μίρεν με 2-1, φτάνοντας αισίως στους 78 βαθμούς, παραμένοντας πίσω από την Σέλτικ, η οποία έχει και εκείνη τους ίδιους (78). Όμως, αγωνίζεται την Κυριακή (28/04) κόντρα στην Νταντί, που αν την νικήσει θα καταφέρει να βρίσκεται τρεις πόντους πιο πάνω από τους «Γκερς». δηλαδή στους 81 πόντους.
Αξίζει να αναφερθεί, πως η φετινή χρονιά στην Σκωτία, είναι άκρως δραματική, καθώς οι δύο μεγάλες δυνάμεις της χώρας, Σέλτικ και Ρέιντζερς, είναι πολύ κοντά στον τίτλο. Από ότι φαίνεται, η «κούρσα» για δύο θα έχει νικήτρια τους Κέλτες, οι οποίοι έχουν καλύτερο αγωνιστικό πρόγραμμα στα play-off της Scotish Premiership, αλλά και βάθος ρόστερ, έτσι ώστε να μπορούν να ανταπεξέλθουν στις δύσκολες συγκυρίες των εναπομείναντων παιχνιδιών, τα οποία είναι αρκετά κρίσιμα για την σεζόν.