Άννα Κορακάκη: Ασημένια στα 25μ. σταθερού στόχου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα
![ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΚΙΟ 2020 / ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 25Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΝΙΚΟΣ ΖΑΓΚΑΣ / EUROKINISSI) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΚΙΟ 2020 / ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 25Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΝΙΚΟΣ ΖΑΓΚΑΣ / EUROKINISSI)](https://cdn.flash.gr/portal-img/art_featured/10/korakaki-1-scaled.jpg)
Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 25μ. σταθερού στόχου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής.
Η 27χρονη Κορακάκη συγκέντρωσε στον τελικό 565 βαθμούς και έμεινε πίσω μόνο από την Σισουάν Φενγκ, περσινή πρωταθλήτρια κόσμου στα 25μ. στην κατηγορία των νεανίδων.
Η Κινέζα έφτασε τους 572 βαθμούς, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε η Αυστριακή Σίλβια Στάινερ, η οποία με 561 βαθμούς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.
Η Κορακάκη έφτασε τα πέντε μετάλλια στην διοργάνωση που διεξάγεται στο Μπακού, ενώ αξίζει να θυμίσουμε ότι τα 25μ. σταθερού στόχου δεν είναι Ολυμπιακή κατηγορία.