ΑΕΚ - Ρίγα 88-79
Συνεχίζει να ελπίζει η... ατσαλένια ΑΕΚ! Η ομάδα του Στέφανου Δέδα παρέμεινε ζωντανή για την πρόκρισή της στους «16» του BCL, καθώς τη Δευτέρα (15/11) επικράτησε 88-79 της Ρίγα στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων.
Με τους «κιτρινόμαυρους» να προέρχονται από το σοκ, μετά το λιποθυμικό επεισόδιο του Στέφαν Γέλοβατς, αλλά έχοντας να αντιμετωπίσουν και τους τραυματισμούς (Πετρόπουλος, Καρλής στο δεύτερο δεκάλεπτο) αλλά και την αποβολή του Ανγκόλα στην 3η περίοδο. Πρώτη νίκη για την ΑΕΚ στο 4ο γκρουπ, με την «Ένωση» να πιάνει στην 3η θέση τους Λετονούς, χωρίς όμως να καλύπτει και το χάντικαπ από την ήττα στον πρώτο γύρο. Ακόμα δύο αγωνιστικές για το φινάλε, με τον «δικέφαλο» να διατηρεί ελπίδες καταρχάς για τα play in.
Σε τρομερή μέρα βρέθηκε ο Κολόμ, ο οποίος σταμάτησε στους 26 πόντους. Πολύ καλή εμφάνιση και από Χάμερ (17π.). Στον αντίποδα ο Ζόρικς σταμάτησε στους 22 πόντους με 5/10 τρίποντα.