ΑΕΚ - Φάλκο 83-89
Η ΑΕΚ πάλεψε με όλες τις σωματικές και ψυχικές δυνάμεις της, ωστόσο δεν μπόρεσε να πάρει την πολυπόθητη νίκη που χρειαζόταν κόντρα στη Φάλκο, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα 89-83 στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων. Μια ήττα, που σε συνδυασμό με τη νίκη της Ρίγα στη Λετονία επί της Τρεβίζο, άφησε την «Ένωση» οριστικά εκτός συνέχειας Basketball Champions League, με την τελευταία αγωνιστική να αποκτάει διαδικαστικό χαρακτήρα για τους «κίτρινους».
Σε ένα συναισθηματικά φορτισμένο παιχνίδι, λόγω του θανάτου αλλά και της απόσυρσης της φανέλας με το Νο. «13» προς τιμήν του αδικοχαμένου Στέβαν Γέλοβατς, η ομάδα του Στέφανου Δέδα «πλήρωσε» την αστοχία της πίσω από τα 6.75 μέτρα (6/27, 22%), αλλά και τις πολλές χαμένες ελεύθερες βολές (25/35, 71%).
Κάπως έτσι, η ΑΕΚ γνώρισε την τέταρτη ήττα της στα πέντε ματς του ομίλου, με τις καλές εμφανίσεις των Γκρίφιν (24 πόντους, 7 ριμπάουντ) και Ανγκόλα (22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ) να μην αρκούν για το θετικό αποτέλεσμα.
Για τους Ούγγρους που ανέβηκαν στο 4-1, ξεχώρισαν οι Βάραντι (20 πόντους, 6/9 τρίποντα, 12 ασίστ) και Περλ (18 πόντους).
Τα δεκάλεπτα: 15-26, 38-42, 61-65, 83-89